ქვეყნის სამედიცინო დახმარება შევა უფრო ეფექტური, მაღალი ხარისხის განვითარების ახალ ეტაპზე.
საავადმყოფოების მშენებლობის ეს პროექტები სწრაფად ხდება
გავრცელდა ინფორმაცია, რომ ჯანდაცვის ეროვნულმა კომისიამ გადადგა ეროვნული სამედიცინო ცენტრებისა და ეროვნული რეგიონალური სამედიცინო ცენტრების შექმნის დაგეგმვისა და განლაგების მშენებლობა, როგორც მთავარი ნაბიჯი, რომ მუდმივად გამდიდრდეს მაღალი ხარისხის სამედიცინო რესურსების მთლიანი ოდენობა და რეგიონალური ბალანსის გაუმჯობესება განლაგება.
შეხვედრაზე ნათქვამია, რომ დღემდე შეიქმნა ეროვნული სამედიცინო ცენტრების და ეროვნული რეგიონალური სამედიცინო ცენტრების ბავშვთა კატეგორიები და ამავე დროს, ეროვნული განვითარებისა და რეფორმების კომისიასა და სხვა დეპარტამენტებთან ერთად, 125 ეროვნული რეგიონალური დამტკიცებულია სამედიცინო ცენტრის სამშენებლო პროექტები, შეიქმნა 18,000-ზე მეტი სამედიცინო ასოციაცია და მხარი დაუჭირა 961 ეროვნული საკვანძო კლინიკური სპეციალობის სამშენებლო პროექტს, თითქმის 5,600 პროვინციულ დონეზე და 14,000 მუნიციპალური და ქვეყნის დონის კლინიკური სპეციალობის სამშენებლო პროექტები, 1,163 საავადმყოფოს აქვს 1,163 საავადმყოფოები. მიაღწია მესამედი საავადმყოფოების მომსახურების შესაძლებლობებს, 30 პროვინციამ ააშენა პროვინციის დონის ინტერნეტ სამედიცინო ზედამხედველობის პლატფორმები, ხოლო 2,700-ზე მეტი ინტერნეტ საავადმყოფო დამტკიცებულია და შეიქმნა ქვეყნის მასშტაბით.
"ათასობით ქვეყნის პროექტის" ქვეყნის საავადმყოფოს ყოვლისმომცველი შესაძლებლობების გაუმჯობესების სამუშაო პროგრამის თანახმად (2021-2025), 2025 წლისთვის, ქვეყნის მასშტაბით მინიმუმ 1000 ქვეყნის საავადმყოფოები მიაღწევს მესამედი საავადმყოფოს სამედიცინო მომსახურების შესაძლებლობების დონეს. შეხვედრაზე გამჟღავნებული მონაცემების თანახმად, ეს მიზანი შესრულებულია გრაფიკის წინ.
შეხვედრაში ასევე აღინიშნა, რომ შემდეგი ნაბიჯი იქნება მაღალი ხარისხის სამედიცინო რესურსების გაფართოების და რეგიონალური დაბალანსებული განლაგების შემდგომი განვითარების შემდგომი განვითარება.
შეხვედრაზე ნათქვამია, რომ უნდა შეიქმნას მრავალი ეროვნული სამედიცინო ცენტრი და ეროვნული რეგიონალური სამედიცინო ცენტრები და ამავე დროს, ამ ორმაგი ცენტრებისთვის, მათ შორის 125 ეროვნული სამედიცინო ცენტრის სამშენებლო სამშენებლო პროექტები, რომლებიც ერთობლივად დამტკიცებულია ეროვნული განვითარებისა და რეფორმების კომისიასთან, თვალყურის დევნის მექანიზმის დამკვიდრება და გაუმჯობესება და ამ "ორმაგი ცენტრების" წარმართვა, რომ შემდგომ როლს შეასრულონ.
საკვანძო კლინიკური სპეციალობებისთვის ”ერთი მილიონი” პროექტი განხორციელდება მაღალი ხარისხის კლინიკური სპეციალობების რესურსების გასაფართოებლად და სპეციალობის რესურსების განლაგების დასაბალანსებლად. მესამეული საავადმყოფოების სიღრმისეული პოპულარიზაცია ქვეყნის საავადმყოფოების დასახმარებლად, ”10,000 ექიმი სოფლის ჯანმრთელობის პროექტების მხარდასაჭერად”, სამედიცინო სამედიცინო ჯგუფის სამედიცინო ჯგუფის, ”ათასობით ქვეყნის პროექტი” და ა.შ., და მუდმივად აუმჯობესებს ქვეყნის საავადმყოფოების სრულყოფილ მომსახურებას და მართვის დონე.
საზოგადოებრივი საავადმყოფოების მაღალი ხარისხის განვითარების თვალსაზრისით, შეხვედრამ აღნიშნა, რომ ბოლო წლების განმავლობაში, ჯანმრთელობის ეროვნულმა კომისიამ გააძლიერა რეფორმების სისტემატური ინტეგრაცია და ხელი შეუწყო რეფორმებს წერტილებისა და ზედაპირის ერთობლიობაში. პირველ რიგში, საავადმყოფოს დონეზე, მან უხელმძღვანელა 14 მაღალი დონის საავადმყოფო, რომ განახორციელონ მაღალი ხარისხის განვითარების მფრინავები, მიიღონ მიღწევები დისციპლინებში, ტექნოლოგიაში, მომსახურებებში, მენეჯმენტის ინოვაციებში და ნიჭიერების ტრენინგებში და მნიშვნელოვან პროგრესს მიაღწიონ მნიშვნელოვან ინდიკატორებში, როგორიცაა CMI, როგორიცაა CMI ღირებულება და მეოთხე დონის ოპერაციების პროცენტული მაჩვენებელი.
მეორე, ქალაქის დონეზე, რეფორმების დემონსტრაციები განხორციელდა 30 ქალაქში, რათა მოახდინოს რეფორმების გამოცდილების შესწავლა ქალაქში და ქვეყნის დონეზე საზოგადოებრივი საავადმყოფოების მაღალი ხარისხის განვითარებაში. მესამე, პროვინციის დონეზე, ყურადღება გამახვილდა 11 საპილოტე პროვინციებზე, ყოვლისმომცველი სამედიცინო რეფორმისთვის, მან იხელმძღვანელა პროვინციებს, რომ ჩამოაყალიბონ გრაფიკი, საგზაო რუქები და სამშენებლო გეგმები, რათა ხელი შეუწყონ საზოგადოებრივი საავადმყოფოების მაღალი ხარისხის განვითარებას ადგილობრივი პირობების შესაბამისად.
გასულ წელს სახელმწიფო საბჭოს ინფორმაციის ოფისის მიერ ჩატარებულ პრესკონფერენციაზე გაირკვა, რომ მე -14 ხუთწლიანი გეგმის პერიოდის განმავლობაში, სახელმწიფო, პროვინციები, ქალაქები და ქვეყნები ხელს შეუწყობენ არანაკლებ 750, 5,000 და 10,000 გასაღების მშენებლობას კლინიკური სპეციალობები, შესაბამისად. ის ცდილობს სამედიცინო დაწესებულებების შესაძლებლობას, დიდი პოპულაციით, მიაღწიონ მესამე დონის საავადმყოფოების დონეს. ქვეყნის მასშტაბით მინიმუმ 1000 ქვეყნის დონის საავადმყოფოები მიაღწევს სამედიცინო მომსახურების შესაძლებლობებს და მესამე დონის საავადმყოფოების დონეს. იგი ყურადღებას გაამახვილებს 1000 ცენტრალური ქალაქის ჯანმრთელობის ცენტრების პოპულარიზაციაზე, რათა მიაღწიოს მეორე დონის საავადმყოფოს მომსახურების შესაძლებლობებს და შესაძლებლობებს.
საავადმყოფოების განახლებით ყველა დონეზე და ქვეყნის ყველა ნაწილში, კიდევ უფრო გაუმჯობესდება დიაგნოზირებისა და მკურნალობის დონე, ხოლო მედიკამენტებისა და სამედიცინო მოწყობილობების ბაზარი კვლავ აყვავდება.
ჰონგგუანი ზრუნავს თქვენს ჯანმრთელობაზე.
იხილეთ მეტი ჰონგგუანის პროდუქტიhttps://www.hgcmedical.com/products/
თუ არსებობს სამედიცინო კომიქსების საჭიროებები, გთხოვთ, დაგვიკავშირდეთ.